18.04.2010 udane połączenie przyjemnego z pożytecznym – czyszczenie rzeki Świder z poziomu kajaka było świetnym pomysłem na inaugurację nowej wypożyczalni kajaków w Otwocku-Mlądzu. Kasia i Grzegorz postanowili wykorzystać położenie swojej działki. Przy moście przez który biegnie ul. Mostowa rozpoczęli działalność wypożyczalni www.mostowa.waw.pl
Rzekę sprzątaliśmy na odcinku ok. 18 km od Woli Karczewskiej do Mlądza – siedziby wypożyczalni, gdzie na koniec spływu zostaliśmy ugoszczeni przy ognisku.
Na wodzie organizatorzy zapewnili rękawiczki, worki, odbiór śmieci przez odpowiednie służby, a także użyczyli swojego nowego sprzętu pływającego. Cała akcja zaczęła się około 11:00 a skończyła już po 19:00, więc naprawdę późno. Jak się okazało w trakcie sprzątania, nawet dwukrotnie większa ekipa z większą ilością wyznaczonych miejsc do składowania śmieci na brzegach także nie dałaby rady uprzątnąć tego na co pracowały miejscami całe pokolenia – góry śmieci były miejscami wysokie na kilka metrów… Ale takie akcje mają w zamyśle głównie poruszyć ludzi do myślenia o swoim najbliższym otoczeniu, a nie napracować się jako śmieciarki.
Pogoda dopisała nam znakomicie, zwłaszcza że i dzień wcześniej i dzień później nie było już tak pięknie, dlatego czas spędzony na wodzie można zaliczyć za udany. Zapraszam do obejrzenia kilku zdjęć poniżej pokazujących jakie to skarby można znaleźć w polskich rzekach…..

  • Sprzątanie Świdra 18.04.2010

[do góry]