W dziale tym będę starał się opisywać generalne zasady, które należy zachowywać pokonując różnego typu przeszkody wodne, ale także będę chciał przestrzec przed popełnieniem błędów mogących mieć poważniejsze konsekwencje niż tylko zamoczenie.

Naszym nowym doświadczeniem, które na szczęście nie skończyło się wypadkiem była przygoda na Jeziorce. Otóż widząc leżące w poprzek rzeki drzewo- zdecydowaliśmy się na jego pokonanie w dwojaki sposób – jedni górą, inni dołem. I wszystko byłoby ok, gdyby nie prośba do kolegi będącego już NA drzewie, żeby podskoczył aby spróbować czy drzewo wytrzyma. Po kilku podskokach pień złamał się – i tu mogło dojść do niebezpiecznej sytuacji, gdyby w tym samym czasie ktoś inny pokonywał przeszkodę dołem. Nawet nie próbuję sobie wyobrazić co by mogło się stać….

Jednocześnie NIE pokonujemy przeszkód górą i dołem!

Najważniejszy w sumie jest płynący ze zdarzenia wniosek – nigdy nie przechodzić przeszkody dołem kiedy w tym samym czasie ktoś pokonuje tę samą przeszkodę górą. Rozwijając tę myśl, zawsze warto jest spróbować ręką lub wiosłem czy aby dana przeszkoda nie zawali się po mocniejszym puknięciu czy rozbujaniu…

Pływanie to nie tylko wiosłowanie ale i przewidywanie co się może zdarzyć 🙂